Nytt om navn
Pia-Farstad-von-Hall.
Pia Farstad von Hall, er ansatt som fagleder for Biogass ved KS Bedrift.

Pia Farstad von Hall er ny fagleder Biogass Norge

Etter fire år som politiker på heltid, hvor hun jobbet som fraksjonsleder i byutviklingskomiteen, er Pia Farstad von Hall endelig tilbake i avfallsbransjen.

– Å få Pia tilbake som fagleder innen Biogass er vi godt fornøyd med, sier Svein Kamfjord – direktør i KS Bedrift Avfall.

Gleder seg til oppgaven

– Våre medlemmer ønsker seg et større trykk på det næringspolitiske arbeidet rundt biogass, sier Pia Farstad von Hall. Vi ser jo at det fortsatt er mye som gjenstår når det gjelder å gjøre det lettere å velge biogass, for eksempel når det gjelder tilrettelegging og infrastruktur.

– Hvor skal for eksempel bilene og bussene fylle? Og er skatte- og avgiftsstrukturen riktig satt opp slik at biogass blir et aktuelt alternativ?

– Det er altså nok å ta tak i for våre medlemmer, sier von Hall. Samtidig er jo biogass et takknemlig fagområde. Biogass kan tross alt være del av løsningen på utfordringene vi har med å redusere klimagassutslippene. Det gjør det verdt å kjempe for, avslutter en engasjert von Hall.

 

NYTT OM NAVN
Nyhetsbrev
Kommersielle partnere

Logg inn på Avfallsbransjen.no


Ikke medlem ennå? Bli med nå!